Pola golfowe w Polsce

Rosa Private Golf Club – przykład dobrego pola golfowego w Polsce

Położone w Konopiskach, nieopodal Częstochowy pole Rosa Private Golf Club jest przykładem jednego z najlepszych pól w kraju. Co wyróżnia Rosa Private Golf Club? Przede wszystkich wyjątkowa przyroda. Wzniesienia i niewielkie doliny, ponad 14 hektarów pokryte zbiornikami wodnymi, sporo drzew i krzewów. Miejsce wizualnie urzekające. Galerię zdjęć można zobaczyć tutaj.

Naturalną szlachetność terenu wzbogacono o bunkry czy małą architekturę np. mostki. Stali bywalcy pola zwracają również uwagę na wysoką klasę jego pielęgnacji. Pole jest zadbane, zawsze przygotowane dla swoich gości. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową Rosa Private Golf Club.

Golf

Rosa Private Golf Club to pole 18-dołkowe klasy mistrzowskiej, 72 PAR. Ponadto na terenie klubu znajdziemy strefę treningową z 80 stanowiskami driving range. Dodatkowo jest tu miejsce do treningu pitch&putt czy chipping. To doskonały wybór dla osób początkujących. W niepowtarzalnej scenerii można trenować tu zarówno długie jak i krótkie uderzenia, a następnie wybrać się na właściwe miejsce gry. Do dyspozycji jest również budynek klubowy z restauracją.

Pole golfowe można określić jako średnio-trudne. Nie jest to najbardziej wymagający obiekt, ale nawet wprawieni w golfie zawodnicy będą tu mieli pole do popisu. Przy tym osoby mniej zaawansowane również powinny sprostać wymogom poszczególnych dołków. Wyważenie między przyjemną grą a skalą trudności jest imponujące.

Opis dołków:

#Hole 1 – PAR 4 – Dość prosty dołek. Ułożony na wprost fairway pozwala niezbyt skomplikowanym uderzeniem zbliżyć się do greena. Kilka bunkrów bo bokach, jeden na wprost przed greenem. Profesjonaliści zaczynają z tee przed zbiornikiem.

#Hole 2 – PAR 4 – Dołek nieco trudniejszy. Nie jest położony idealnie na wprost. Przeszkoda w postaci płynącego potoku, bunkry na końcowym odcinku dołka.

#Hole 3 – PAR 5 – Bardziej wymagający dołek. W pewnym momencie musimy zmienić kąt o niemal 90 stopni, przy okazji cały czas po prawej stronie znajdują się akweny. Dwukrotnie będziemy pokonywać również mostek na trasie, więc nawet złe uderzenie na wprost może zakończyć się w wodzie. Poza wodą również kilka bunkrów.

#Hole 4 – PAR 3 – Krótki i stosunkowo prosty dołek. Mało przeszkód i szeroki fairway. Wokół niego w większości rosną drzewa.

#Hole 5 – PAR 4 – W pierwszej partii dołek dość prosty, wymagający dalekiego wybicia. Następnie trudnością może być węższy przesmyk między bunkrem i zbiornikami wodnymi.

#Hole 6 – PAR 5 – Dość długi dołek. Węższy fairway otoczony drzewami, a dodatkową trudność stwarzają bunkry znajdujące się wzdłuż trasy. Ich nasycenie spotkamy na ostatnim odcinku dołka.

#Hole 7 – PAR 4 – Na początku dołka gramy na wprost, musimy przebić piłkę za płynący potok. W drugiej części dołka następuje zmiana kąta i występują bunkry.

#Hole 8 – PAR 3 – Kolejny dołek grany na wprost. Nie jest to dołek zbyt długi, po obu stronach fairway znajdują się drzewa. Napotkać możemy kilka niewielkich bunkrów.

#Hole 9 – PAR 4 – Dołek wymagający przebicia przez akweny. Łatwo jednak utknąć w bunkrach po drugiej stronie. Końcowa faza także będzie wymagała od graczy precyzji. Dołek średniej długości, ale pokazujący przekrój przeszkód na polu.

#Hole 10 – PAR 5 – Wymagający dołek. Sporo wody wokół, dodatkowym utrudnieniem będą bunkry i niezbyt szeroki na pewnych odcinkach fairway otoczony drzewami. Dołek, podobnie do poprzedniego, pokazuje cały przekrój możliwości – jest jednak dłuższy.

#Hole 11 – PAR 4 – Na tym dołku zaczynamy od przebijania się w otoczeniu zbiorników, gdy uda się bezpiecznie przejść na drugą część dołka zadanie robi się łatwiejsze. Dość szerokie pole gry, choć green jest lekko schowany za mniej przyjaznym terenem, który warto ominąć.

#Hole 12 – PAR 4 – Wąski fairway, po lewej stronie sporo wody i konieczność zmiany kąta gry w lewo. Dołek nie należy do najłatwiejszych.

#Hole 13 – PAR 4 – Pierwsze wybicie nie powinno być problemem. Następnie znów mamy potok i węższy przesmyk między wodą oraz kilka zdradliwych bunkrów.

#Hole 14 – PAR 3 – Duży akwen do przebicia. Następnie bunkry wokół greena. Precyzja wymagana.

#Hole 15 – PAR 4 – W pierwszej fazie woda po obu stronach fairway, w drugiej dość wąski przesmyk do greena. Kolejny dołek gdzie zmieniamy kąt grania.

#Hole 16 – PAR 4 – Przez całą długość dołka zbiorniki po lewej i lesisty teren po prawej stronie. W pewnym miejscach przesmyki są dość wąskie i warto dobrze oszacować długość uderzenia.

#Hole 17 – PAR 3 – Green otoczony bunkrami i wodą. Choć dołek nie jest długi, to może technicznie sprawić kilka problemów.

#Hole 18 – PAR 5 – Ostatni dołek jest kwintesencją całego pola. Otacza go sporo wody i drzew, bunkry przede wszystkim w środkowej części. Choć fairway nie jest zbyt wąski, to łatwo tu wpaść na przeszkody. Dobre zwieńczenie całego pola.